معرفی کتاب رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها

کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها»، اثر «عمار محمدی آلاشلو» در سال ۱۳۹۸ به چاپ رسید. این کتاب پس از مطالعه شرایط دانشجویان دانشگاه‌های ایران، شناسایی مشکلات مشترک آن‌ها و در پی تلاش برای گردآوری راهکارهای متنوع برای توانمندسازی دانشجویان نوشته شد.

در حال حاضر، کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» تنها کتابی است که سبک زندگی دانشجویی را به دانشجویان ایرانی آموزش می‌دهد. در این کتاب اثری از ترجمه آثار خارجی نیست و اثری کاملا تالیفی است که نگارش آن ۷ سال طول کشید.

محتوای کتاب

کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» در چند فصل، به شیوه گام به گام، دانشجو را با فرآیندی آشنا می‌سازد که توانمندسازی از طریق آن صورت می‌گیرد. این فرآیند از زمانی که شخص کنکور ورود به دانشگاه را پشت سر گذاشته باشد، شروع می‌شود. در این فرآیند دانشجو به شیوه گام به گام در طی چند مرحله کلیدی راهنمایی می‌شود:

– یاد گرفتن مهارت‌های کلیدی دانشجویی

– اصلاح سبک زندگی

– کسب شناخت بهتر از شخصیت و توانمندی‌های خود

– مهارت‌‌های مدیریت فردی

– مهارت‌های کاریابی و اشتغال دانشجویی

– کسب ارتباطات تخصصی و ایجاد رزومه حرفه‌ای

– پیگیری آینده شغلی حرفه‌ای

در واقع به زبان ساده، هدف کتاب این است که دانشجو را به نحوی آماده سازد که در هنگام فارغ‌التحصیلی با شادی حقیقی و نه ظاهری، دانشگاه را ترک کند و آماده باشد تا به جامعه خدمات تخصصی و حرفه‌ای برای ساختن آینده خود و کشور ارائه نماید.