مدرسه مجازی دانشجویانه

مدرسه مجازی دانشجویانه با قابلیت برگزاری کارگاه‌های آموزشی، برگزاری آزمون آنلاین، تالار گفتگو و چت مستقیم شاگردان با استاد فعال‌سازی شد. این مدرسه مجازی امکان شرکت در دوره‌های توانمندسازی دانشجویانه را به راحتی تنها با استفاده از خط اینترنت و دسترسی به گوشی هوشمند یا رایانه شخصی را برای دانشجویان فراهم می‌سازد.

در مدرسه مجازی دانشجویانه با استفاده از نرم‌افزار آموزشی Moodle یک بستر کاملا تخصصی برای آموزش مجازی فعال‌سازی شده است. دانشجویان با ثبت‌نام در کارگاه‌های آموزشی در همین سایت می‌توانند به امکانات بیشتری در مدرسه مجازی دانشجویانه دسترسی پیدا کنند.

در مدرسه مجازی دانشجویانه امکانات بسیاری فراهم دیده شده است:

  • مطالعه آنلاین درس‌ها به شیوه همزمان یا غیرهمزمان با حضور استاد
  • کارگاه‌های خودآموز (بدون دخالت استاد)
  • قابلیت ارسال تکلیف و بررسی دستی توسط استاد
  • قابل دسترسی در گوشی هوشمند و رایانه شخصی
  • برگزاری آزمون مجازی در قالب‌های متنوع (چندگزینه‌ای، تشریحی، ارسال فایل و غیره)
  • امکانات برنامه‌ریزی و زمان‌بندی درس
  • تالارهای گفتگو و امکان گفتگوی مستقیم شاگردان با استاد
  • تیم فنی دانشجویانه در تلاش هستند تا بهترین تجربه یادگیری مجازی را در مدرسه مجازی دانشجویانه در اختیار شما قرار دهند.

چگونه عضو مدرسه مجازی شوم؟

برای عضویت در مدرسه مجازی، ابتدا با ایمیل فعال خود به رایگان در سایت ثبت‌نام کنید. سپس از فروشگاه، عضویت مدرسه مجازی دانشجویانه را تهیه کنید. همکاران نسبت به فعال‌سازی عضویت مدرسه مجازی اقدام کرده و ایمیل فعال‌سازی برای شما ارسال خواهد شد.

با عضویت در مدرسه مجازی دانشجویانه، ابتدا در کلیه کارگاه‌های رایگان هم مجوز دسترسی پیدا خواهید کرد.

مسابقه مجازی کتاب‌خوانی

 برای خواندن رایگان کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» می‌توانید به خوبی از مدرسه مجازی دانشجویانه استفاده کنید. محتوای این کتاب همراه با تصاویر جذاب و جدید در مدرسه مجازی دانشجویانه بارگذاری شده و به راحتی با استفاده از گوشی همراه یا رایانه شخصی قابل مطالعه است.

کتاب «رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها» اولین کتاب سبک زندگی  و توانمندسازی دانشجویی کشور است که تألیف عمار محمدی آلاشلو، بنیانگذار دانشجویانه است.

کتاب رازهای تبدیل کرم خاکی به اژدها

برای اطلاعات بیشتر درباره مسابقه کتاب‌خوانی مجازی به «پویش بخوانیم و بنویسیم» بروید.

کارگاه‌های مهارت‌های نرم‌افزاری

در دنیای جدید، بهره‌مند نبودن از بسیاری مهارت‌های نرم‌افزاری نقیصه بزرگی به حساب می‌آید. در مدرسه مجازی دانشجویانه کارگاه‌های متنوعی در حوزه توانمندسازی نرم‌افزاری دانشجویان تدارک دیده شده است:

 

کارگاه مایکروسافت ورد ۲۰۱۹

در این کارگاه بدون نیاز به آشنایی قبلی با این نرم‌افزار به شیوه آموزش ۱۰۰٪ کاربردی از صفر تا صد تدوین اسناد علمی و پایان‌نامه با مایکروسافت ورد ۲۰۱۹ را بیاموزید.

کارگاه مایکروسافت پاورپوینت ۲۰۱۹

متداول‌ترین نرم‌افزار ارائه مطلب در دانشگاه‌های کشور در حال حاضر پاورپوینت است. در این دوره به سرعت یاد می‌گیرید چطور اسلایدهای حرفه‌ای برای ارائه مطالب خود طراحی کنید.

 

کارگاه تایپ ده انگشتی

در این کارگاه تکنیک‌های اصولی تایپ سریع فارسی-انگلیسی را می‌آموزید. با ابزارهای تمرین تایپ آشنا می‌شوید و تمرین‌ می‌کنید تا به یک تایپیست قهار تبدیل شوید.

 

اپلیکیشن‌های مفید دانشجویی

امروزه گوشی‌های هوشمند به حدی کاربرد یافته‌اند که لازم است مجموعه اپلیکیشن‌های مفید و مهم را حتما در گوشی همراه خود داشته باشید. این کارگاه مهم‌ترین اپلیکیشن‌های کاربردی دانشجویی را به شما معرفی می‌کند.

 

ابزارهای گوگل

گوگل در سال‌های اخیر مجموعه بزرگی از ابزارهای کاربردی رایگان منتشر کرده است. استفاده از این ابزارها کمک بزرگی به عملکرد تحصیلی و حرفه‌ای دانشجویان می‌کند. در این کارگاه با این ابزارها آشنا می‌شوید.

 

جستجو و پژوهش اینترنتی

تسلط به مهارت‌های جستجوی اینترنتی، راهکارهای دریافت رایگان مقالات و منابع ارزشمند اینترنتی مهارتی است که هر دانشجویی باید بداند. در این کارگاه با تکنیک‌های مختلفی برای استفاده مناسب از منابع اینترنتی آشنا می‌شوید.

 

وبلاگ‌نویسی

وبلاگ‌نویسی تنها یک مهارت تفریحی نیست. بلکه وبلاگ‌نویسان به سرعت نگارش و مهارت سخنرانی خوبی به دست می‌آورند. زیرا برای نوشتن نیاز به تفکر عملی دارید. در این کارگاه اصول و تکنیک‌های وبلاگ‌نویسی آموزش داده می‌شود.

طراحی سایت با وردپرس

این دوره نیازی به مهارت نرم‌افزاری ندارد. بدون هیچ آگاهی از دانش برنامه‌نویسی می‌توانید به سرعت یک سایت بر پایه وردپرس برای خود طراحی کنید.

کارگاه‌های خودشناسی و هدف‌گذاری

کارگاه‌های این حوزه برای کسب شناخت مناسب از خود، کشف رسالت شخصی و هدف‌گذاری برای آینده طراحی شده‌اند.

 

کارگاه شخصیت و رفتارشناسی

در این کارگاه ضمن آشنا شدن با مبانی شخصیت و رفتارشناسی، با انجام آزمون‌های دیسک (DISC)، مایرز-بریگز (MBTI) و نئو (NEO) با استفاده از جلسه مشاوره اختصاصی نسبت به خود شناخت جدیدی کسب خواهید کرد.

کارگاه کشف هدف آینده

این کارگاه پس از کارگاه شخصیت و رفتارشناسی برگزار می‌شود. در این کارگاه بر اساس یافته‌های کارگاه قبلی و با اضافه کردن اطلاعات جدید می‌آموزید چگونه بر اساس مؤلفه‌های شخصیتی، رفتاری، استعدادها، علایق، رشته تحصیلی، شرایط خانوادگی و غیره رسالت خود را کشف کنید و برای آینده هدف‌گذاری کنید. 

کارگاه برنامه‌ریزی آینده

هدف این کارگاه آشنا کردن شما با نگاه به آینده است. این که بیاموزید چطور باید آینده را ترسیم کنید و استراتژی رسیدن به آن داشته باشید. 

کارگاه شناسایی استعدادهای خاص

در این کارگاه راهکار متفاوتی برای شناخت استعدادهای خود خواهید آموخت. این کارگاه بر اساس روش ارائه شده توسط تام راث طراحی شده است. 

کارگاه شخصیت‌های شغلی

اگر تفاوت شخصیت‌های شغلی را ندانید، نمی‌توانید برای آینده شغلی خود هدف‌گذاری کنید. بسیاری از افراد به همین دلیل سال‌ها مشاغل مختلفی را تجربه می‌کنند و دچار افسردگی ناشی از نارضایتی از کار می‌شوند.

کارگاه‌های مهارت‌های عمومی

در این کارگاه‌ها مباحث عمومی برای همه دانشجویان مطرح شده است. از هر رشته دانشگاهی که باشید باید این کارگاه‌ها را برای کسب موفقیت در دانشگاه بگذرانید.

 

کارگاه تندخوانی و تقویت حافظه

در این کارگاه با روش دانشگاه هاروارد، تکنیک‌های مهمی را می‌آموزید تا سرعت بالاتری در مطالعه پیدا کنید، مطالب را بهتر به خاطر بسپارید، بر خستگی و نداشتن تمرکز غلبه کنید و حافظه درازمدت خود را تقویت نمایید.

کارگاه زبان انگلیسی عمومی

در این کارگاه به شیوه‌ای متحیر کننده زبان عمومی خود را تقویت خواهید کرد و آماده مطالعه زبان تخصصی می‌شوید. تکنیک این کارگاه کاملا ابتکاری است و توسط بنیان‌گذار دانشجویانه آقای عمار محمدی آلاشلو تدوین شده است.

کارگاه آموزش خط تحریری (با خودکار)

در این کارگاه به صورت گام به گام تحریر زیبای خط تحریری را با خودکار می‌آموزید. کارگاهی که در معرفی درست شخصیت شما به جامعه تأثیر به سزایی دارد.

کارگاه مهارت‌های مالی فردی

در این کارگاه مفاهیم مهم مدیریت پول و سرمایه فردی را می‌آموزید. در این کارگاه به مفاهیم ارزشمند بودجه‌بندی، پس‌انداز و بیمه عمر پرداخته شده است. 

کارگاه هوشمندی در عصر جدید

در این کارگاه راهکار به معرفی انواع هوش، کاربردهای انواع هوش، و تمایز افراد در ارتباط با نوع هوش برتر هر شخص پرداخته شده است. 

کارگاه زبان بدن

زبان بدن نقش کلیدی در موفقیت‌های اجتماعی و شغلی ایفا می‌کند. در این کارگاه به معرفی و تبیین زبان بدن و اهمیت آن و راهکارهای بهبود آن پرداخته شده است.

کارگاه‌های پژوهشی

کارگاه‌های پژوهشی با هدف توسعه فرهنگ پژوهش و آموزش راهکارهای مفید و کارآمد پژوهشی طراحی شده است:

 

کارگاه ویراستاری متون دانشگاهی

در این کارگاه اصول درست‌نویسی، نگارش دانشگاهی و نکات مهم و کاربردی برای تهیه متون علمی روان و صحیح آموزش داده می‌شود.

کارگاه آموزش خط تحریری (با خودکار)

در این کارگاه به صورت گام به گام تحریر زیبای خط تحریری را با خودکار می‌آموزید. کارگاهی که در معرفی درست شخصیت شما به جامعه تأثیر به سزایی دارد.

کارگاه مقاله‌نویسی فشرده

در این کارگاه نگارش یک مقاله مروری را بر اساس استانداردهای کلی دانشگاهی آموزش خواهید دید.

کارگاه‌های سبک زندگی دانشجویی

این کارگاه‌ها با تمرکز بر مشکلات و معضلات دانشجویان چه در خوابگاه‌ها یا خانه طراحی شده است. برای شناسایی مشکلات دانشجویان تلاش زیادی انجام شد و کارگاه‌های زیر برای ارائه یک سبک زندگی سالم دانشجویی فراهم گردید:

 

کارگاه تغذیه سالم دانشجویی

این کارگاه قرار نیست فقط به شما بگوید چه چیزی بخورید، چه چیزی نخورید. تغییر عادات غذایی و اصلاح الگوهای مصرف کافئین از اصول مهم این کارگاه است.

کارگاه نظم آهنین

در این کارگاه مدیریت نظم و مزایای آن برای حفظ سلامت ذهنی، عملکرد آرام مغزی، و احساس موفقیت و بهبود عملکرد تحصیلی را خواهید آموخت.

کارگاه صبح سپید و رویای شبانه

در این کارگاه متوجه خواهید شد چطور ساعات خواب و بیداری را مطابق با آخرین پژوهش‌های سلامتی و بهداشت روانی تنظیم کنید. راهکارهای این کارگاه معجزه می‌کنند.

کارگاه روح آرام

در این کارگاه روش‌های کسب آرامش، پرهیز از تنش‌ها، مراقبه و نکات کاربردی برای کاهش استرس‌ها و اضطراب‌ها را می‌آموزید.

کارگاه موج بیدار

در این کارگاه یاد می‌گیرید چطور از تنبلی دست بکشید. چطور فعال‌تر باشید و ذهن و بدن را برای دستیابی به اهداف بلندمدت هماهنگ سازید.

کارگاه زمان طلایی

در این کارگاه متوجه برهه زمانی ارزشمند دانشجویی می‌شوید. فرصتی که به راحتی تکرار نخواهد شد.

کارگاه زنده ماندن در شرایط غیرممکن

در این کارگاه یاد می‌گیرید چطور در خوابگاه یا خانه دانشجویی با دیگران بسازید  و از تعارضات دوری کنید. این کارگاه برای دانشجویانی که در محیط شلوغ و بی‌نظم زندگی می‌کنند، بی‌نهایت مفید است.

کارگاه آشپزی‌های سریع و به صرفه

در این کارگاه می‌توانید تکنیک‌های بسیاری برای آماده کردن غذاهای دانشجویی ارزان‌قیمت و سالم یاد بگیرید. غذاهایی که تخصص آشپزی لازم ندارند و به راحتی آماده می‌شوند.

کارگاه بهبود عملکرد شخصی

در این کارگاه می‌آموزید چگونه کارهایی را که دیگران در یک هفته انجام می‌دهند، در عرض چند روز به اتمام برسانید.

کارگاه‌های موفقیت

کارگاه‌های موفقیت با نگاه انتقادی به دیدگاه‌های مطرح در بازار آموزش موفقیت در کشور طراحی شده‌اند. محتوای این کارگاه اختصاصی هستند:

کارگاه موفقیت سریع ممکن است؟

 در این کارگاه می‌آموزید برای کسب موفقیت بزرگ و رسیدن به اهداف آرمانی چقدر زمان لازم دارید؟ این کارگاه درس‌های مهمی از زندگی واقعی افراد موفق را به شما می‌آموزد.

کارگاه غلبه بر عادات ریشه‌دار

در این کارگاه یاد می‌گیرید چطور با راهکارهای عملی بر عادات ناپسند غلبه کنید و آن‌ها را از ریشه در بیاورید.

کارگاه عملگرایی

در این کارگاه یاد می‌گیرید چطور به سرعت وارد اقدام شوید و از تنبلی و دست‌دست کردن پرهیز کنید.

کارگاه چطور از صفر به صد برسیم؟

در این کارگاه فرآیند مهمی را می‌آموزید که چطور از حداقل امکانات و شرایط موجود به حداکثر پیشرفت و رشد برسید.

کارگاه راز دروغ

در این کارگاه نقد کتاب «راز» اثر راندا برن و مفاهیم پوچ و زردی که در کارگاه‌های موفقیت مرسوم شده‌اند را خواهید آموخت و با مفاهیم اصیل مثبت‌اندیشی و جذب فرصت‌های مناسب آشنا می‌شوید.

کارگاه موفقیت واقع‌گرایانه

در این کارگاه از ابرهای خیال‌انگیز آرزوها پایین خواهید آمد و واقع‌گرایی را بر اساس منطق و عقلانیت خواهید آموخت.

کارگاه جستجوی فرصت‌ها

در این کارگاه یاد می‌گیرید چطور فرصت‌ها را جستجو کنید و چرا جوینده یابنده است.

کارگاه‌های سواد رسانه‌ای

 کارگاه‌های سواد رسانه‌ای با هدف پوشش دادن جنبه‌های مهم آموزش سواد رسانه‌ای برای دانشجویان طراحی شدند:

کارگاه دانشجوی دنیای دیجیتال

 در این کارگاه ضرورت‌های استفاده حرفه‌ای از امکانات دیجیتال در فضای دانشجویی را فرامی‌گیرید

کارگاه شایعات مجازی

در این کارگاه می‌آموزید چطور شایعه را از واقعیت تشخیص دهید و با قرار گرفتن در معرض شایعه در فضای مجازی مقابله کنید.

کارگاه بهداشت دیجیتالی

در این کارگاه می‌آموزید چگونه بهداشت ابزارهای دیجیتالی در دسترس از قبیل گوشی هوشمند، رایانه، وای‌فای، تلفن بی‌سیم و غیره را رعایت کنید تا سبک زندگی سالم و مناسبی داشته باشید.

کارگاه‌های مهارت‌های شغلی

 تمرکز این سری از کارگاه‌ها بر توانمندسازی دانشجویان و اصلاح بینش آنان در راستای کسب و کار و احراز موقعیت‌های شغلی مناسب است:

کارگاه کلیدهای حرفه‌ای‌گرایی

 در این کارگاه کلیداهای مهم حرفه‌ای‌گرایی را می‌آموزید تا در جامعه یک حرفه‌ای به نظر برسید.

کارگاه نوک کوه یخ

در این کارگاه ‌متوجه می‌شوید چطور هویت حرفه‌ای خود را مثل یک کوه یخ بسازید.

کارگاه ثروتمندان خودساخته

در این کارگاه با واقعیت‌های زندگی ثروتمندان خودساخته مواجه می‌شوید. حقایقی که فکرش را هم نمی‌کردید.

کارگاه پولسازی در همه جا

 در این کارگاه متوجه می‌شوید بیشتر از آن که فکر می‌کردید در اطراف شما فرصت‌های پولسازی وجود دارد.

کارگاه کار هوشمندانه

در این کارگاه ‌بر تکنیک‌های کاهش تلاش غیرضروری در کار و فعالیت‌ تمرکز شده است.

کارگاه درآمدزایی بدون سرمایه

در این کارگاه یاد می‌گیرید سرمایه‌های شما کدامند؟ چطور بدون پول کار را شروع کنید؟ چطور از سد نداشتن سرمایه برای درآمدزایی بگذرید.

کارگاه کارآموزی، کلید موفقیت شغلی

 در این کارگاه بر کارآموزی دانشگاهی تمرکز شده است و نقش آن در موفقیت شغلی و راهکارهای پیشرفت در آن مطرح شده است.

کارگاه اول کارمند خوبی باشید

در این کارگاه ‌می‌آموزید چرا باید از مسیر کارمندی برای تحقق اهداف کسب استقلال شغلی و کارآفرینی استفاده کنید.

کارگاه درآمدزایی دانشجویی با آموزش

در این کارگاه می‌آموزید چطور به شیوه پله به پله از ترم اول تا پایان تحصیلات دانشگاهی از حوزه آموزش کسب درآمد کنید.

کارگاه شبکه شغلی لینکدین

 در این کارگاه با شبکه اجتماعی لینکدین آشنا می‌شوید و راهکارهای معرفی تخصص خود به جامعه کسب و کار را می‌آموزید.

کارگاه آشنایی با استارتاپ‌ها

در این کارگاه ‌مفاهیم اولیه، مناسب بودن ایده، روش پیشبرد و نکات بسیاری برای آشنایی با استارتاپ‌ها را می‌آموزید.

کارگاه رزومه‌سازی موفق و موثر

در این کارگاه راهکارها و روش‌های ایجاد رزومه واقعی و موفق برای جلب نظر کارفرمایان و سرمایه‌گذاران آموزش داده می‌شود.

کارگاه کسب درآمد دانشجویی

 در این کارگاه راهکارهای مختلف کسب درآمد دانشجویی را بررسی خواهیم کرد.

کارگاه فریلنسینگ

در این کارگاه ‌مفاهیم فریلنسینگ را می‌آموزید و یاد می‌گیرید چطور از این مسیر درآمدی در دوران دانشجویی استفاده کنید.

کارگاه بازاریابی عصبی

در این کارگاه مفاهیم مدرن بازاریابی که بر اساس عملکرد سیستم مغزی انسانی طراحی شده است را می‌آموزید. این کارگاه به شما کمک می‌کند هم در برخورد با بازار و هم در طراحی بازار برای مشتریان خوب عمل کنید.

کارگاه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

 در این کارگاه مفاهیم بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از فرصت‌های ارزشمند فضای مجازی برای توسعه کسب و کار را می‌آموزید.

کارگاه چطور پارتی‌سازی کنیم؟

در این کارگاه ‌یاد می‌گیرید چطور با افراد فعال و تأثیرگذار در حوزه مورد علاقه خود ارتباط بگیرید و از کمک آن‌ها برای رشد کسب و کار خود استفاده کنید

کارگاه اصول مذاکره موفق

در این کارگاه با مفاهیم مذاکره موفق آشنا می‌شوید که ابزار مهمی در موفقیت‌های شغلی و اجتماعی به حساب می‌آید.

کارگاه سیستم‌سازی

 در این کارگاه مفاهیم ارزشمند سیستم‌سازی و نقش آن در خودکارسازی زندگی و کار را می‌آموزید و با استفاده از آن می‌توانید وقت و انرژی بسیاری را صرفه‌‌جویی کنید.